Your search results

Proč je lepší si koupit ready-made společnost?

Jaké jsou výhody ready-made společností oproti založení společnosti na klíč?

1. Můžete začít podnikat okamžitě

Při volbě ready made společnosti vzniká Vaše funkce jednatele dnem rozhodnutí jediného společníka, což je den podpisu smlouvy a úhrady za společnost. Obchodní rejstřík nového jednatele zapíše do OR s tímto datem. Od tohoto data můžete za společnost podepisovat, tj. činnit právní úkony. Zakoupením předzaložené společnosti nebudete ztrácet čas čekáním, které doprovází zakládání nové společnosti.

2. Ušetříte čas

Díky koupi ready made společnosti nemusíte obíhat úřady a zařizovat záležitosti jako je návštěva notáře, návštěva banky pro složení základního kapitálu nebo registrace na živnostenském úřadě.

3. Získáte společnost se splaceným základním kapitálem

Již není potřeba splácet základní kapitál společnosti. Můžete sice založit společnost se základním kapitálem 1 Kč, vyšší kapitál budí vyšší důveru. Většina našich ready made společností má základní kapitál v intervalu od 1000 Kč.

4. Společnost již má zapsanou volnou živnost

Zákonná lhůta pro vyřízení volné živnosti je 5 pracovních dnů. Většinou to živnostenské úřady stíhají za dny 3. Pokud někoho na úřadě znáte, nebo pokud jdete na úřad mimo velká města, může Vám to úřad udělat na „počkání“. Nechcete-li však v rámci založení společnosti čekat, ready-made společnost již má volnou živnost založenou.

5. Znáte IČO společnosti a její název

Potřebujete-li rychle údaje pro přípravu smluv (např. koupě nemovitosti nebo pro podpis dodavatelsko-odběratelské smlouvy) či jen pro výrobu razítka, bude pro Vás volba ready-made společnosti, nejlepší varianta.