Your search results

Výkup firem – odkup společností

Odkoupíme od Vás jakoukoliv společnost s ručením omezeným, akciovou společnost nebo evropskou společnost.

Chcete-li se vyhnout dlouhotrvajícímu procesu likvidace nebo řešíte rychlé ukončení podnikání, odkoupíme Vaši firmu. Možná Vaše firma bude dále fungovat pro někoho jiného, nebo bude zlikvidována podle zákona.

Specializujeme se na odkup:

1. Společnosti bez problémů (závazků, pohledávek, atd.)

Co od Vaší společnosti očekáváme?

Vykupovaná firma s.r.o. nebo a.s. by měla být ideálně bez závazků a dluhů, protože podle zákona za dluhy společnosti (pokud nám o nich neřeknete) jako převodce ručíte.

Firma by měla mít po celou svou obchodní historii řádně vedené účetnictví a odevzdaná všechna daňová přiznání. Před prodejem se budeme chtít seznámit s účetním stavem Vaší firmy.

Požádáme Vás o bezdlužnosti od FÚ, ČSSZ, a zdravotní pojišťovny, pokud Vaše společnost měla zaměstnance.

Je důležité uvést pravdivou situaci společnosti. Ukáží-li se dluhy po převzetí společnosti (a neupozorníte-li nás na ně), půjde jejich úhrada za Vámi.

Za společnost Vám nabídneme odpovídající tržní hodnotu a v každém případě uhradíme všechny náklady spojené s převodem společnosti.

2. Společnosti s problémy (dluhy, závazky a pohledávky, chybějící účetnictví, atd.)

Přebíráme také firmy se závazky, dluhy, s chybějícím účetnictvím, ve ztrátě, v jiných problémech.

Nejjednoduší případ je, pokud jste jediným věřitelem (ten, kdo do firmy vložil peníze). Dlužíte-li firmě pouze Vy a nikdo jiný, Vaši pohledávku nám smluvně postoupíte.

Dluží-li Vaše společnost někomu jinému (dodavatelé, stát, atd.), preferujeme osobní schůzku, kde se seznámíme se stavem společnosti a domluvíme detaily převodu. Součástí jednání je konzultace s právníkem.

Cenu za tuto službu stanovujeme individuálně na základě seznámení se se stavem Vaší společnosti. Jedná-li se o jednoduchý převod, vyjde Vás postoupení společnosti jednorázově od 15.000 Kč. V komplikovaném případě či v případě krizové správy naším jednatelem se může cena vyšplhat k jednotkám tisíc měsíčně.  

Do společnosti dosadíme nového jednatele (statutární orgán) a také společníka. Dojde ke změně názvu společnosti a sídla, budete-li si přát.

Jakmile je zapsán nový jednatel, končí pro Vás starosti s původní společností. Všechny závazky a záležitosti už budeme řešit my.

Pokračuje vyplněním formuláře níže:

Výkup společnosti
Likvidace společnosti

Název společnosti