Your search results
Posted by BizStarter on 26.11.2016
| 0

 Kde nejrychleji ověřit podpis

Pokud potřebujete ověřit Váš podpis, napadne Vás pravděpodobně zajít na nejbližší poštu. To však není uplně nejrychlejší varianta. V tomto článku popíšeme zkušenosti s ověřováním podpisu na různých institucích v ČR.

1 Česká pošta

České poště je lepší se vyhnout, pokud je to možné. Pokud už se tam vydáte, raději ověřujte co nejméně podpisů. Pracovnice Vám bude vděčná. Ověřit podpis trvá na poště nejdéle. Je to dáno tím, že každý typ listiny a každý podpis musí na poště zapisovat do ověřovací knihy jednotlivě. Je to dlouhé a všechny to slušně řečeno štve. Ověřovací doložky se tisknou z malé tiskárny, ale i tak celý proces trvá dlouho. Cena za ověření je 30 Kč – pošta není plátcem DPH.

2 U notáře

Druhá, rychlejší varianta, je zajít k nejbližšímu notáři. Je to rychlejší zejména z důvodu, že čekáte kratší dobu. Na poště trvá než přijdete na řadu. I u notáře se do ověřovací knihy opisuje Vaše občanka a ověřovací doložky pověřený pracovník notáře (ve většině případů), píše ručně na počítači. Cena za ověření je většinou 36 Kč, protože většina notářů jsou plátci DPH.

3 U advokáta

Někteří advokáti nabízejí službu ověření podpisů. Je to rychlé, ale většinou advokáti řeší důležitější věci. Cena zde by měla být rovněž 36 Kč, protože advokáti jsou plátci DPH.

4 Na městském úřadě

Pokud Vám můžeme doporučit, skočte podpisy ověřit na městský úřad (úřad městské části). Většinou zde nejsou žádné fronty, způsob ověření je velmi rychlý, protože se ověřovací doložky tisknou na speciální tiskárně. Do ověřovací knihy se píšou pouze názvy dokumentů. Podle naší zkušenosti je ověření nejrychlejší právě zde. Cena ověření je 30 Kč, úřady nepřičítají DPH k částce.